Doki Doki Literature Club

Untitled-1

Doki Doki Literature Club (turpmāk tekstā – DDLC) ir bezmaksas psiholoģiskā šaušmu žanra VN. Spēle izlaista 2017. gada septembrī.
Spēles bezmaksas lejupielāde pieejama spējes mājaslapā (links apakšā) un steam platformā.
Spēlē galvenais tēls ir jaunietis, kurš pievienojās skolas literatūras klubam un iepazīstīt 4 dažādas meitenes – gan caur vienkāršu kontaktu, gan caur dzeju, ko katrs literatūras kluba biedrs sagatavo.

Par cik šo rakstu veido divi cilvēki, tas būt mazliet savādāka formāta spēles apraksts, izsklāstījums. Atbildot uz dažādiem jautājumiem iepazīstināsim ar pašu spēli un savu pieredzi spēlējot to.
Paldies @Rain par dalību pie spēlēs raksta izstrādes.

Atgādināšu, ka vislabākā spēles pieredze būs tad, ja būs pēc iespējas mazāk zināšanas par spēli.


1. Kāda ir tava iepriekšējā pieredze ar VN?
@Rain: Vizuālās noveles ir mistisks spēļu žanrs. Es brīdi esmu crazy for them, un tad vairākus mēnešus es neskaros tām klāt. Esmu izspēlējis pietiekami daudz cita veida VN - Katawa Shoujo, Huniepop, If my heart had wings un citas.
@DiviViens: Pirms pāris gadiem saskāros ar Sakura Spirit un Go! Go! Nippon!, diemžēl nevienu no abām VN neesmu pabeidzis. Vienmēr gribējies izspēlēt vienu konkrētu VN, kura diemžēl, nav tikusi pie angļu valodas tulkojuma.

2. Kā tu uzzināji par DDLC? Kas tevi piesaistīja, kādēļ sāki spēlēt?
@DiviViens: Pirms mēneša YT komēdiķis spēlēja šo spēli, tobrīd īsti nesapratu par ko ir spēle, jo video tika veidots, lai pasmietos, nevis atklātu spēles būtību. Nesen internetā iepazinu meiteni, kura šo spēli ir izspēlējusi un dievina. Aprunājoties ar viņu, nolēmu, ka man jāizmēģina. Spēle esot kaut kad unikāls un vienreizējs.
@Rain: Ja godīgi, man ieteica @Teashine un cilvēki no UniconStaff vienu brīdi ļoti popularizēja spēli savā starpā.

3. Īsumā rezumējot, par ko ir spēle?
@Rain: Spēle kā jau daudzas vizuālās noveles spēle ir skolas atmosfērā. Stāsts ir par ļoti… izteikts ar daudziem šoka lementiem un labi nospēlētu humoru. Šī ir spēle, kura varētu patikt jebkuram, tikai ir jāsagatavojas, ka tā būs mazliet… latviski izsakoties kropļaina.
@DiviViens: Stāsts ir šķietami vienkāršs skolas piedzīvojums, bet spēlējot atklājās, ka viss nav tik vienkārši un spēlētājs tiek izvests cauri interesantam un vienreizejam piedzīvojumam.

4. Kādas beigas tu sasniedzi, vai esi apmierināts ar izspēlēto?
@DiviViens: Dīvainas. Esmu izspēlējis tikai vienu route, domāju, ka tuvākajā laikā nokļūšu arī līdz pārējiem iznākumiem, bet tas, ko es ieguvu tiešām bija unikāli un interesanti.
@Rain: Vairāku iemeslu dēļ spēles beigas bija fenomenālas. Reti gadās vizuālā novele, kura tik ļoti pārplēš parastos novelas standartus, bet tā pat paturot tos eksistencē.

5. Domas par spēles mūziku, skaņu efektiem, dizainu?
@Rain: Dizains bija diezgan steriotipisks vizuālajām novelēm, bet speciālie efekti un mainīgās ainas lieliski to papildināja. Mūzika bija diezgan neparasta, jo tās mierīgi radītā atmosfēra radīja kontrastu ar to, kas notiek spēlē.
@DiviViens: Dizains kā dizains, sākumā spēlējot ne ar ko neatšķirās no citām VN. Vēlāk spēlē atklājās interesantas dizaina lietiņas, kas diezgan labi uzsver spēlē notiekošo. Mūziku īsti nemanīju, visai netrāla, bet skaņu efekti bija labi. Brīžos, kad tos vajadzēja, tie spēlēja izšķirošu lomu.

6. Kuru meiteni tu izvēlējies, kādēļ? Kuru meitene tavu uzmanību vispār nepiesaistīja?
@DiviViens: Vienīgā meitene, kuru vēlējos iepazīt pēc nelielas spēlešanas bija Yuri. Viņa likās gana interesanta un ar savu šarmu. Nesūdzos savā izvēlē.
Jau no sākta gala nepatika Sayori. Nekad nav patikušas šīs bērnības draudzenes.
@Rain: Es spēli esmu izspēlējis pilnībā visos variantos. Bet savā pirmajā reizē es izvēlējos Yuri. Nenožēloju to izvēli, bet spēles turpinājums mani šokēja. Visi tēli bija atšķirīgi. Tikai pašās beigās es pievērsu uzmanību Monikai - spēles laikā viņa bija ļoti minimāla ietekme.

7. Kā tu novērtētu DDLC un vai tu ieteiktu spēlēt citiem?
@Rain: Šī ir viena no retajām spēlēm, kuru es iesaku visiem paspēlēt. Laika ziņā nav tas ilgākās ceļojums, bet tas ir tā vērts.
@DiviViens: Neesmu VN spēlmanis, bet šī VN spēja ne tikai piesaistīt manu uzmanību, bet arī noturēt un saglabāt to. Noteikti ieteiktu pamēģināt gandrīz visiem. Šis ir samērā īss piedzīvojums, kas neatstās spēlētāju bez emocijām. Unikāla un vienreizēja VN.

Dažādi linki

Treileris:

Oficiālā mājaslapa:

Wikipedia:
Doki Doki Literature Club! - Wikipedia!

7 Likes

Ieintriģējāt mani, brīvlaikā būs jāuzspēlē. :grin:
It kā neesmu lielākais VN fans, bet tomēr tās mani saista, jo mēģinu pati tādu uzrakstīt/izveidot :sweat_smile:

1 Like

Nebija slikta tik first act bija baigi lēns, manuprāt

Esmu aptuveni 2h nospēlējusi un jau pamanu dažas dīvainības… Es jau par daudz zināju, kad sāku spēlēt :persevere:
Centīšos šodien pabeigt. Hello darkness my old friend…

Es plānoju tuvākās nedēļas laikā uzspēlēt. Neko daudz par to spēli nezinu :smiley:

Tad labi. Jo mazāk zināsi, jo vairāk izbaudīsi spēli. :smiley:

3 Likes

Kad es jau zinu, ka Sayori nav savs route…

edit*
Un tagad man starp citām divām meitenēm jāizvēlas??? Nope, nope I quit :sob:

edit edit*
Oh, fuckkk, es sajucu Monika ar Sayori, es būtu varējusi viņu izglābt??

Fu*k this gay game

2 Likes

Nop, viņa nav glābjama

Jup, to es sapratu, pabeidzot spēli (un izlasot pāris lietas online :sweat_smile:)

Bet overall, not bad, not bad at all! Šīs bija jautras 3.7 stundas :grin:
Lai tiktu līdz “īstajām” beigām man gan pacietības nav, paskatījos youtube :sweat_smile:

Saprotami, man pašai jau bik besis bija, kamēr tiku

1 Like

Yuri best girl. <3

1 Like

2211591

3 Likes

Katram ir tiesības uz savu viedokli…
Bet nope, Natsuki the best

1 Like

Teorijas mani nepieviļ. Sen nebija tik liels hype par spēli.

@DiviViens team Natsuki ftw. XD

2 Likes

Natsuki best girl

1 Like

Kas ar jums? :persevere:

1 Like

Tas brīdis, kad gribu iesaistīties sarunā, bet nevaru, jo viss tiks nospoilerots :persevere:

Škic prom no šejienes!

3 Likes

Screenshot_2018-01-09-09-14-15-1

4 Likes

Izskatās, ka šodien sākšu to spēlēt xD