Dīvaini gadījumi, kad esi centies paskaidrot, kas ir anime?

Man ir bījuši dīvaini gadījumi, kad es esmu centies izskaidrot, kas ir anime.Citreiz ir beidziet ar to ka persona domā ka es skatos hentai vai mūltenes(cartoons). :smiley: Un nesaprot atšķirību dēļ tā ka es nezinu kā izskaidot.Pirmo reizi gan neatceros, bet zinu katra reizi ir dīvainas un mūlsinoša, bieži vien no lielas publikas to slēpju vai izvairos to stāstīt līdz pēdējam brīdim.Tāpēc gribēju zināt kā jūs parasti to pasniedzat cilvēkam un vai tas ir mulsinoši? Un vai jums ir bījušas dīvainas reizes kad esat stāstījuši ka skataties anime?

Man nekas mulsinošs nav.
Viss ko es saku ir, ka tās ir japāņu multenes, ja vēl nesaprot, tad vienkārši, ka tās ir multenes un viss. Ko tur daudz ņemties.
Ja prasa/interesējas ko vairāk tad paskaidroju galvenās atšķirības ar ierastajām multenēm

Same here, nekádas tådas problemas nav bijusas, vnk paskaidroju ka japanu animacija.

Par anime skaidrot nav problēmu. Man grūtāk argumentēt, kāpēc manga ir laba, ja salīdzina ar grāmatām. Pēdējā doma bija par vizuālo komunikāciju - ķermeņa valoda, konkrēta tēla unikālas sejas izteiksmes, fiziskā komēdija, utt. Ir daudz kas, ko nevar aprakstīt (it īpaši ja tas iepriekš nav redzēts), bet var parādīt.

Nu galveno kart jau cilvēka izvēle tas pats kas ar grāmatam un filmas(serialiem), es prasiju cilvēkam,kāpēc mangu uzskati par labāku.
Viņš atbildēja - Tāpēc ka manga ir daudz detalizētāka, kā tulkots, kvalitāte.
Es gan nezinu vai ir taisnība vai nē, jo pats nemāku spriest.

Es domāju, ka anime vieglāk skaidrot, jo filmas, tv seriāli un multenes nav lietviešiem sveša parādība (secīgi ir viegli vilkt paralēles), bet pie mums nav komiksu kultūras, tāpēc manga skaidrot ir grūtāk.

Manga ir labāka par anime, jo tajā ir vairāk stāsta, bet tagad to izskaidro cilvēkam, kas neskatās anime un nelasa manga. Viņš saka, ka manga ir mazāk satura, nekā grāmatā, kas nav nepareizi.

Aaaaa, no sākuma nesapratu.
Reali viegla atbilde - anime veido no mangas, tā tad visu saturu ņem no mangas…

Jā, bet kāpēc cilvēkam no malas lasīt, piemēram, Sci-fi manga, nevis Sci-fi romānu? Tradicionālā grāmatā ir vairāk satura par to pašu cenu. Tur arī man bija grūtības skaidrot manga pozitīvos punktus.

Nu es nezinu kā atbildētu es.
Bet ja man būtu jāskaidro tāpēc ka man godīgi sakot negribētos lasīt sci fi 400 lapu romānu, kas ir pilns ar dramu utt. :smiley:
Labāk izlasītu mangu ar 140 chapteriem kur var redzēt bildi, labak saprotams emocijas utt.(vismaz man,nesaku ka taa ir citiem)

Mangā tieši arī ir tā vislielākā atšķirība no parastās grāmatas ar to, ka tur jau viss ir uzzīmēts un papildināts ar tekstu jeb vica versa.

Welp… par mangu man ir tā … japāņu komiksi :smiley: Case closed :smiley:

1 Like

Tieši tā…mangā viss sazīmēts…zūd milzīgs daudzums iztēles ko iegūst lasot grāmatu. Manga ir kaut kas starp grāmatu un anime. Par plusiem un mīnusiem grūti runāt…katram ir savs preference.

Trīs burti…


DxD

Es teiktu, ka iztēle tiek darbināta citā virzienā - smadzenes veido kustību tur, kur tās nav. Arī zīmētu attēlu var interpretēt vairākos virzienos, simbolisms, utt.

Pie tam, ir daudz kas, ko nevar aprakstīt, bet var parādīt. Piemēram, tradicionāla grāmata par deju nebūtu ne tuvu tik aizraujoša, cik Ballroom e Youkoso.

1 Like

Nākamais jautājums - kāpēc lasīt komiksus, nevis grāmatas? :smiley:

Vai tā tiešām ir tikai personīgā preference?

Ja cilvēkam liekas, ka skatīties multenes ir kaut kas, no kā vajadzētu kaunēties, tad labāk man neapazīt to aprobežoto personu, kura nevar iedomaties neko trakāk par multeņu skatīšanos… -_-"

2 Likes

Welp, vieglaak ir iestaastiit, kas ir anime nekaa iestaastiit, ka tu skaties kaut ko sakariigu, nevis tikai big boobs and panties.

Es lasu gan grāmatas gan mangas :smiley: (protams vairāk mangu :smiley: )
Bet kad saka kāpēc es lasu mangu es vienkārši saku kāpēc gan ne jo man tas patīk :smiley:

Nenoliegšu faktu, ka skatos tikai bērnu multenes. Ja kāds nevar to pieņemt, droši pazudat no manas dzīves. -.-

2 Likes