Death Note apskats (NETFLIX) [spoiler alert]

Pirms sākšu savu apskatu, vēlos atgādināt visiem, ka nekādā veidā necenšos notiesāt filmu autorus par viņu centieniem neveidot kanokisku filmu. Pie tam, biežāk, pat pozitīvi atsaucos uz mēģinājumu apgriezt kanonu kājām gaisā un pieturēties tikai pie visuma. Tāpēc, ja Jūms liekas, ka filmai JĀBŪT copy paste no anime/manga, lūdzu pamest šo informācijas telpu. Paldies.

Tradicionāli, sāksism ar officiālo informāciju.
Šī ir jau trešais officiāls mēģinājums parādīt Death Note mangu spīdīgajās kastēs. Attiecīgi pirmais bija anime, otrs bija japāņu trīs sēriju filma un trešais ir šīs viensērijas gabals no “Netflix original”.

Tautas balss t.i. 35 121 IMDB lietotāji ir noteikusi, ka filma ir novērtējama uz 4.6/10.
Valsts: ASV;
žanri: detektīvs, drama;
vairāk info: imdb.com

Tagad tā daļa, kuru Jūs varat nelasīt, ja nevēlaties uzzināt, ka filmas beigās nomirs galvenais varonis Light Turner, tāpāt, kā tas notika ar Yagami Light no oriģināla. (nav par ko)

Gribētos sākt ar iemesliem, kāpēc cilvēkiem nepatika filma. Tie, kā vienmēr, ir visai neskaidri. Burtiski esmu dzirdējis, kā cilvēks vienā teikumā izteicās par to, ka viņš pieņem ideju, ka filmām jākļūst tolerantām un nevajadzētu skatīties uz aktiera krāsu, bet tajā pašā laikā no viņa skan, ka melnādainiem nevajag līst balto cilvēku filmās un baltiem cilvēkiem nedrīkst spēlēt aziātus. Pret tādu loģiku, pārāk daudz neskaidrības, bet vinu varu apgalvot, tas, ka L lomā bijā nēģeris, man ne grama netraucēja.

Pats L šajā filmā bija visai traģiski izstrādāts personāžs. Varēja izjust to, ka režisors centās atrast zelta viduci starp oriģinālo hikkikamori no mangas un tajā pašā laikā izveidot kaut ki savu. Rezultātā mēs saņēmām melnādaino bērnu, kas, principā normāli komunicē ar sabiedrību un ir spējīgs izjūst jūtas, bet tajā pašā laikā egoistisku L no oriģināla. Summējot, tas dod psihopātu, kurš ir gatavs uz neapdomātām rīcībām bāzejoties uz savas izjūtas. Tādā veidā man kļūst neskaidri vairāki fakti, kurus cenšās uzbāzt šī filma.
L - ģenētiski un morāli atlasīts, iespējams, himēra vai homonkuls. Par to liecina easter eggs, ko atstāja scenaristi vai dekorāciju autori bērnu namā, kurā audzis L. Bet tajā pašā laikā tas ir impulsīvs pusaudzis, kas nespēj loģiski domāt, kad viņu pārpilda emocijas. Kā viņš tika atlasīts, man nav skaidrs. L, šajā filmā darbojās vairāk no izjūtām un viņa motivācija kļūst skaidra tikai momentā, kad viņš zaudē savu palīgu Watari.

Kira, jeb Yagami Light, jeb Light Turner. Šajā filmātas ir std::puisis no Sietla, kuram ir labas atzīmes un, kurš skolā tirgo savas zināšanas, pildot citu cilvēku mājas darbus. Viņš ir iemīlējies Mia Sutton, kura šajā filmā aizvito Amane Misu (par viņu vēlāk). Viņam kādā dienā pagadās saņemt nāves burtnīcu. Saņēmot burtnīcu, viņš izdara pirmo kļūdu, kurai oriģinālā tika pat veltīts vesels monologs. Pirmais upurs, kuru nogālināja Light bija viņam klasesbiedrs ar kuru viņš bieži konfliktēja, tādējādi norādot uz sevi, kā uz aizdomās turamo: a) ir motīvs; b) vēlāk kļūst par vienu no aizdomās turamajiem. Te Lights parāda savu jauniešu nespēju racionāli apsvērt sekas un bezatbildību.
Nogalinot pirmo cilvēku, Light pieļauj nākošo kļūdu savā dzīvē, pat necenšās paslēpt to faktu, kā viņš ir burtnīcas īpašnieks. Viņu pārvālda spermotoksikoze, kura ir bijusi katram 16yo puisim. Viņš izstāsta savu “Noslēpumu” Miu ar nolūku pārgulēt ar viņu. Viņam izdodas un tādā veidā parādās jauns Bojis un Klaids, kas cīnās ar ļaunumu.
Momentā, kad L un Kira satiekās mēs gaidam deduktīvo batāliju un gribam, lai Kira aizsargājas. Tā vietā Light momentāli atzīstās parādot visu savu jauniešu maksimālismu. Tas ir debīlakais, ko ir izdarijis šīs personāžs filmais gaitā. Viņš, pat nenoklausoties, ko L par viņu zin, atzīstās un pat palīdz viņam.
Aktieris, kas spēlēja šo personāžu man likās maksimāli debīls. Viņa aktiera spējas atgādina Krisu D’Amiko no Kick-ass. Tikai tur tas bija pamātots debilsms. Šeit mēs saņēmam Forestu Gump. Galvenajā lomā - autists, bet tomēr tā ir nopietna filma.

Miu kontrolē Lightu, viņa izmanto visu, kas viņai ir un manipulāciju ceļā padara viņu par viņas mantiņu, kas galina cilvēkus. To var burvīgi redzēt, kad Miu atrod mājaslapu, kurā cilvēki lūdz Kiru nogalināt kādu personu, jo tā, iespējams, ir noziedznieks. Light saprot, ka tie varbūt pat nav noziedznieki un kāds vienkārši vēlās kādam atriebties. Neskatoties uz to Miu pierunā Lightu, lai viņš palīdz tiem cilvēkiem un pieraksta burtnīcā vārdus. Pēc noskatīšanas līdz viņa ir nomirusi esmu stingri saformulējis, kā var nosaukt Miu un kādu īpašību viņai iedot - kuce.

Ryuk - viens no personāžiem, kuru es gaidiju visvairāk. Mēs saņēmam psihu, kas pats nespēj pildīt savus nosacijumus un galina cilvēkus neskatoties uz nāves burtnīcā rakstītiem likumiem. Tie starpcitu arī rindkopas vērti. Viņš ir maksimāli ļauns un neispējami negatīvs personāžs. Īsti nesapratu kāpēc tika ieviesti āboli, kurus ēda Ryuk. Tas ir pavisam cits personāžs, ko mēs redzējām mangā, kāpēc jācēnšās parādīt, ka viņam ir tās pašas vajības pret āboliem. Tie āboli nav nekādīgi izmantoti dedektīva sastāvdaļā un nenes nekādu informāciju. Cilvēkam, kas nezin, ka bez āboliem nāves dievs Ryuk kļūst līdzīgs narkotiski atkarīgam, nekādigi nesaprast kāpēc tas tika rādīts skatītajam.

Kā jau sapratāt personāži, to motivācija un tas, kā viņi rīkojās dažādās situācijās liek man taisīt facepalm. Viņi rīkojas muļķigi ir nesaprotami cilvēkiem, kas nezin kanoniskos tēlus. Scenārijs ir maksimāli idiotisks. No detektīva mēs saņēmam tikai 5 filmas minūtes, kad L atšifrē Kiru. Pie tam, atkal, nezinot kanonu, Jūms liksies, ka tas ir debīlisms. Light ir Kira, jo Kira nenogalināja policijas šefu press-konferencē. Kira ir viens no policistiem, jo policistiem ir informācija par noziedzniekiem. Neskatities uz to, ka visi noziegumi ir publicēti avīzēs un Kiras fanu saitēs… Scenāristi centās to, ko anime spēja parādīt 12 stundās un Japāņu adoptācija izklāstija divās filmās, iespiest pusotru stundu garā filmā. Filma centās kopēt oriģinālu. Es atkal nesaku, ka tas ir slikti. Labi, Jūs nevarat veidot savu scenāriju, kā lieli bērni, bet nu ja, tomēr kopējat, tad kopējat normāli. Rezultātā mēs saņēmam līdz nierēm kastrētu mangas versiju ar ļoti neloģisku finālu.

No labām pusēm jāatzīmē grafika. Ryuk un citi CGI un operatora darbs ir labs. Tas vienmēr ir bijis spēcīgakais netflix moments, bet nevar taču 14 gadu vecā Frankinšteinā iebūvēt romantiskās līnijas no Krēslas un piespamot ar toleranci un sniegt skatītajam skaistu bildi bet ar kastrētu sižetu. Nav brīnums, kāpēc ir tik zemas atzīmes.

Secinājums. Sižets - 1; Tēli - 1; Aktieri - 6; Grafika - 8;
Kopējais vērtējums: 3;

Ja šīm postam būs 20 sirsniņas, tiks uzrakstīts apskats par Death Note no Japāņiem ar kuru, starpcitu, viss nav viennozimīgi.

P.S. @trust_level_4, varat droši editēt šo rakstu no kļūdām. :wink:

5 Likes

Par daudz, ko editeet. Pat nespeeju liidz galam izlasiit. :smiley:

1 Like

Mīkstais. Par to, tev jānodzen bārda!

1 Like

izskrēju cauri neiegrimstot detaļās. Izlasīšu detalizētāk kad noskatīšos pati, jo nevēlos spoilus, bet izskatās, ka ir noticis ko es jau biju gaidījusi no šīs filmas. :'D

Jānoskatās filma, lai varētu komentēt. Skaidrs, ka darbs ir ļoti izmainīts, kas nav nekas negaidīts.

Klīst leģendas, ka sensenos laikos datoriķi ar valodniekiem apvienoja savus spēkus un strādājot neskaitāmas dienas un naktis radīja ko tādu kas izmainīs pasauli uz visiem laikiem - automatizēto pareizrakstības pārbaudi.

Priekš kam ja var paverdzināt @moderators & @trust_level_4 ? :alien:

Kā redzi pagaidām tavs plāns nav nesis augļus. :grin:

meh.

Piblicēt šo d6.lv?

  • Yay
  • Nay

0 voters

Es jau labprāt, taču teksts satur iespaidīgu daudzumu kļūdu. Gluži ar varu pārrakstīt tavu tekstu negribas. Ja esi gatavs veikt mazu teksta revīziju(kļūdu labojums, formatējums), varu tev piešķirt rakstnieka pieeju blogam.

Es jau izlabotu, bet mans lv ne labi. mans slikti.

Savu kvalifikācijas darbu tu kaut kā uzrakstīji. Situācija nav tik traģiska.

@Brekis2 viņu 5am pirms nodošanas editoja. XD

Labākajās studenta tradīcijās. xD Skaidrs, tev nav cerību.

1 Like