10 Programmēšanas termini, kurus vari lietot skolā un visi domās, ka esi kruts hakeris

image

Sveiks, nerūdītais bitkoinu maineris un pārgudrs processa reģistru mainītajs. Šīs raksts domāts tiem, kas ir vakar/ aizvakar izlasijuši pirmo tutorial par programmēšanas valodu PHP, bet jau grib lai visi zin, ka viņi ir cool hackeri. Šie termini palīdzēs tev justies gudrākam un pārsteigt kādu meiteni skolā.

  1. debagēšana (atkļūdošana) - labot kļūdas programmā, ko tu pats, idiots, esi pieļāvis. 90% gadijumā, tās ir iztrūkušais semikols vai nepareizais parametrs funkcijā, jo kādam redz nesaprast, ka eksiste kaudzīte ar IDE, kas domāta, tavu kļūdu labošanai.
    Jēdziens tiek lietots tikai uz kodu, ko pats neesi rakstijis. Piemērs: vakar vienam zaļajam kodu debaģēju. Viņš, muļķis, nebija pirms pēdiņas ielicis slīposvītru!
  2. Injection (injekcija) - nelabvelīga koda ievietošana jau gatavājā programmā, izmontojot input vajības. Neskatoties uz to, ka pa lielam, nekur tādas vajibas nav, tu vari pateikt, ka vakar uzlauzi Facebook injekcējot viņā SQL pieprasijumu, jo tev bija slinkums dzēst savas bildes ārā.
  3. API - realizējams vairākos veidos, veids, ka legāli iegūt datus no cita servisa, kā, piemēram, tas pats, FaceBook, nesaņemot iespēju rediģēt tās. Attapīgs huligans var kādu nobiedēt, ka caur API stalkos kāda cilvēka profilu draugos/ facebook/ googlē/ Youtubē.
  4. IP - ak bērnība, ak atmiņas… Interneta Protokols, jeb tiešā adrese uz Jūsu datoru. A varbūt ne datoru, bet telefonu, vai jebkādu citu ierīci kas pieslēgta pie interneta. Nē, ar viņu nevar uzzināt tiešo adresi, kamēr Jūs nesaņemsiet datus no 3 datubāzēm Pasaules Interenta 1: Réseaux IP Européens Network Coordination Centre, jo viņi ziņ nodrošina savienojumu pie visas pasaules no Eiropas puses 2: Lattelecom, jo viņi īrē vadiņus visiem Latvijas provaideriem 3: Provaideris, pie kura Jūs esat pieslēgti, jo tieši viņš zin datus par Jūms. Toties pārējie ir muļķi un to nezin, vai ne? Droši varat viņus pabiedēt, ka uzlauzīsiet PC caur IP vai DDOSosiet mājas IP vai MAC adresi un nets pazudīs.
  5. Bulla algebra - agrāk vienkārši joka matemātika, tagad pamatu pamats visai binārai sistēmai. Ja lieto šo terminu, nekādā gadijumā neiedziļinies. Vari vienkārši teikt, ka vakar izlasiji kārtējo grāmatu par Bulla algebru vai, to ka tavs jauns algoritms izmanto Bulla algebru. Neviens nekad neiedziļināsies, ka VISS, kas saistīts ar elektroniku izmanto to un, īstenībā, bulla algebru var apgūd 20 minūšu laikā… Visi domās, ka tu esi pārāks!
  6. 4D massīvs - tas ir parasts masīvs ceturtajā dimensijā, kuru lieto visai reti, bet nu tehniski viņš pilnībā ne ar ko neatšķirās no masīva trešajā dimensijā, otrajā dimensijā vai parasto lineāro masīvu. Atklāšu noslēpumu, eksistē masīvi jebkurā dimensijā, atkarība no valodas. Par cik parastā skolasbiedrene nespēs aptvert tādu ideju kopumā, verat mierīgi viņa iestāstīt, ka ceturtajā dimensijā, Jūs glabājat laiku, lai procesors pildītu algoritmus paralēli trijos laika brīžos. pagātnē, tagadnē un nākotnē (scianse bitch). Protams, tāda ķecerība ir neiespējama, pagaidām, bet kurš pārbaudīs?
  7. Mūžīgais cikls - cikls, kas nekad nebeidzās. Tie ir domāti, pamatā, lai realizēt kontroli programmā. Lietotājs var nodomāt uzspiest podziņu tagad vai pēc millions gadiem tapēc programma tiek ieciklēta gaidīšanas režīmā, kuram nav ieprogrammēta STOP, tikai fiziskai - izslēgt ar kājas prātu. Principā nekā sarežģīta tur nav un jebkurš cikls noklusēti ir mūžīgs, bet izklausās visai dziļi dēļ vārda mūžīgs.
  8. Objektu Orientēta Programmēšana - programmēšana, kurā, lai atvieglot savu darbību tiek veidoti objekti. Ja vēlies, pateikt, ka esi strādājis pie ļoti nopietna projekta, kurā ir millions rindiņu ar kodu, saki, ka lietoji objektu orientētu programmēšanu, kā C++, Java, Python u.c.
  9. Dumps - parastā datu kopēšana un citā nesēja. Jap, nolasīšana no USB flešiņa ir damps, kuram viss Hardware un Software jau ir izstrādāts un uzprogrammēts un tiek plaši lietots. Toties vari pateikt, ka esi uztaisijis kāda Nintendo kartridža dampu un visiem liksies, ka esi 85 līmeņa pirāts.
  10. Kompilators vai interpretators. Kopilators - programma, kas konverte programmas kodu instrukcijās un atgriež realizējamo failu (EXE fails, mani mīļie Windows fani). Kopilēt var C/ C++/ C#/ Fortran. Interpretators, nolasa kodu pa rindiņām un katru reizi izvada rezultātu pa jauno. Trūkumus un Priekšrocības nesaukšu, bet attapīgs terminologs noteikti atradīs veidu, kā iespaidot meitenes skolā ar šiem abiem jēdziniem.

Liekat :heart: un komentāros parādat ko esat iemācijušies. Ja labi uzvedīsities, tad arī uzrakstīšu rakstu ne tikai par terminu lietošanu, bet arī iedziļināšos terminā tehniskajā jautajumā, kas tomēr nesīs vairāk informācijas topošiem hakeriem.

3 Likes

Šitais man patik!

Dampošu uz d6.lv. ^^ Ja neesi pret!

Ja vien AF Grammarnazi team nav pret. :smiley:

Mazdrusciņ paedetoju, to ko pamanīju.

1 Like

Es vēl atceros kā tu man jautāji kādās valodas es izmantoju programēšanā? Un es tev atbildēšu. Tas ir C++ : HTML : C# : JAVA un SQL (pēdējie divi tikai iesāku mācīties).
Bet es nedomāju ka šie vārdi varēs uztaisīt tevi krutu, jo… Ja cilvēks neko nesaprot no programēšanas valodas vai vismaz pamatus, tad viņa domas par tev nebūs to ka tu es kruts ka tu zini to ko nezina viņš bet gan tādas: "Tu ko vispār nes?; Dīvains paliki? vai arī viņš vienkārši uztaisīs gudru seju un pateiks ka saprata, bet citiem stāsta ka šim čalim skrūves trūkst.
Tas ir tīri tikai manas domas. Es nesaku ka nevar viņus izmantot, vienkārši ir tādu grupu cilvēku kuriem šīs lietas vispār neinteresē.
no manis viss.

Nūģis. Visam jāpiesienas. :D Basicly, radiju šo uz emocijām, cuz pēdējā laikā to much visādu cool hacker manā sētā, kas bināro saskaitīšanu vai atņemšanu pat neprot realizēt (nop tas nav joks, tādi cilveki eksistē), bet runā par valsts iestādes servera uzlaušanu un pat apgalvo, ka testa nolūkos ir uzlauzusi pāris kontus vai arī, mans mīļakais, runā par kriptovalūtas iegūšanu un glabāšanu, nezinot pat, kas ir kriptovalūta un kā tā darbojas. Kur nu… Daži pat nespēj izskaidrot kas ir kriptografija. :D

Tā nav programmēšanas valoda. Tas ir komandas, kas palīdz sazināties ar datubāzi. Also, netiek interpretēts/ kompilēts. Kā arī par programmēšanas valodām nevar saukt HTML un CSS. Bet nu pēdējā laikā uz to ir divi viedokļi. PHP programmētaju un normālu cilvēku viedokļi.

Būtu uzreiz to saucis tās vārdā - strukturēta pieprasījumu valoda.

1 Like

Tad mēdz uzreiz liesieties: to sauc par valodu, tātad tā ir programmēšanas valoda.

1 Like

Ohh te sākas programmētāju strīdi - izskatās, ka būs interesanti :smiley:

Ej uz accenture skatīties uz gaiļu cīņām.

Jopcik bumbiņās. Es pat nezināju ka tavā programmas kodā var parādīties kļūda. Ja tu uskati ka es esmu pēdējais #######, tad vari turpināt. Tevi neviens netur. Varēji uzreiz pteikt ka esi nedaudz jūtīgs kā mans 10 gadus vec kompis.

2 Likes

Es ar tagad šādi jūtos izlasot te pirmspeedeejo zinu -